Girişimcilik

Küçük Bir İş Kurmak İstiyorum

Eğer kişi küçük bir iş kurmak istiyorum diyorsa bunun için birçok alternatif bulunmaktadır. Birçok kişi yabana atsa da yumurta ve tavuk üretimi hem küçük hem de oldukça getirisi yüksek bir iş kolu. Hem bu işte kişinin herhangi birini çalıştırıp maaş vermesine de gerek yok. Tavukların günlük bakımını yapması yeterli olacaktır. Günümüzde de organik ürünlerin önemi göz önüne getirilirse getirisinin ne kadar yüksek olacağı da tahmin edilecektir. Eğer kişinin tavukları besleyebileceği, yetiştirebileceği bir alan bulunuyorsa da çok düşük maliyetlere bu işi yapabilir. Organik demişken sağlıklı ürünlerin de yükselişte olduğu bu dönemlerde vitamin barlarının da yükselişte olduğu söylenebilir. Bunun için kişinin yüksek bir maliyete katlanmasına ve metrekare bakımından da çok büyük bir dükkan açmasına da gerek yok. Mütevazı bir dükkan ve gerekirse bir personelle birlikte vitamin barını açabilir. Aynı zamanda bu barlarda mevsimsel tatları yakalayıp belirli bir müşteri kitlesine ulaştığı vakit getirisinin de ne kadar yüksek olacağını görecektir.

Ev yemeği dükkanı açmak da basit gözüken ama tutması bir o kadar zor olan bir iş koludur. Fakat kişiler reklamlarını iyi yapar, internet üzerinden paylaşımlar yaparak tanıtımlarını gerçekleştirirlerse işlerin tahmin ettiklerinden de fazla büyüdüğünü göreceklerdir. Bu tarz bir iş kurmak isteyen kişi için yapılması gereken en önemli yer dükkanını açacağı yeri doğru seçmek olacaktır. Üniversite öğrencilerinin yoğunlukta bulunduğu yerler, şehrin çok uzak bir yerinde olmayan bir ev yemeği dükkanının da müşterisi eksik olmayacaktır. Bunun için kişinin iyi bir aşçı bulması ve servis personellerini iyi seçmesi de gereklidir. Yemekleri iyi olduğu vakit müşteriler ev yemeği hasreti çektiği vakit hiç düşünmeden bu mekana geleceklerdir.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Oto Yıkama Bayiliği Nasıl Alınır?

Küçük bir iş kurmak istiyorum diyenler için bir diğer öneri de solucan gübresi üretim tesisi kurmak. Organik ürünlerin talebinin artmasıyla birlikte doğal olarak organik gübrenin de talebi artmış durumda. Bunun için de kişilerin en çok tercih ettiği gübre solucan gübresi olmakta. Henüz yeni yeni oluşan bu pazarın yurt dışında yıllardır olduğunu ve kişilere çok büyük getiriler getirdiğini söylemek mümkün. Bu iş için kişinin sabırlı olması gerekmekte ve bu işi yalnızca tek başına yapabilir. Bu işin öneminin farkında olunduğu için Kosgep ve benzeri yerler de yatırımcılara bu konuda destek olmakta. Bu işte sabırlı olunması durumunda kişinin koymuş olduğu yatırımları fazlasıyla almaması için önünde hiçbir engel bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu