Girişimcilik

Az Sermayeyle Kurulabilecek İş Fırsatları

Sermayesiz işlere göre daha geniş bir alan olan az sermayeyle kurulabilecek iş fırsatları, hemen her alanda iş bulmanızı sağlayacaktır. Örneğin yatırım yapmaktan dükkan açmaya, yeni bir iş fikrini hayata geçirmekten ortak olmaya kadar farklı alanlarda az sermayeyle ilerlemeye başlayabilirsiniz. Elinizde bulunan sermaye ne olursa olsun bu sermayeyi katlayacak çalışmalar yapmadığınızda yerinizde sayarsınız. O yüzden kendinizi geliştirmeye çalışmalısınız.

1. Seyyar Satıcılık Yapmak

Seyyar olarak bir araba aldığınızda bu arabanın içerisinde yiyecekten kırtasiye malzemesine, kıyafetten oyuncağa kadar her şeyi satabilirsiniz. Hatta çiçek ya da haşlanmış mısır gibi farklı ürünleri de minik aracınızın içerisinde sergileyebilirsiniz. Son zamanlarda nostaljik bir durum haline gelen bu iş sayesinde günlük en az 100 en fazla ise 300 TL gibi kazançlar elde eden insanlar bulunuyor.

2. Yoğurt Mayalamak

Çalışan bayanlar ve bir türlü yoğurt mayalamayı bilmeyen ve hazır yoğurt tüketmek istemeyenler için ideal bir iş fikri. Az sermayeyle yapılacak işler arasında el becerinizi kullanacağınız bu yöntem ile ev yapımı yoğurt almak isteyen yüzlerce insana erişebilirsiniz. İşiniz sadece yarım gün süreceği için rahat olursunuz ve kazancınızın da hatırı sayılır olur.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Evde Özel Ders Vererek Para Kazanmak

3. Çaycı Açmak

Kıyıda köşede kalmış minik bir dükkana çaycılık yapmak için birkaç eşya ekleyerek kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle çarşı içerisinde ya da işlek mekanlarda ufacık bir dükkanda dahi yüksek satışlar yapabilirsiniz. Günlük olarak çayın yanına sıkma, poğaça ve ya simit peynir ekleyerek kazancınızı artırabilirsiniz.

4. İnternetten Yatırım Yapmak

İş kurmak isteyenler için yatırım yapmak riskli bir durum olabilir. Ancak internetten düzenli olarak yatırımları takip ederek döviz al sat yapan kişiler bu işten oldukça büyük kazançlar elde edebiliyor. Maddi olarak sorun yaşamayacağınız ancak dikkatli olmanız gereken bu işte önce ufak yatırımlar yapmaya dikkat etmelisiniz.

5. Kuş Üretimi Yapmak

Kuşlar çok tatlı canlılar ve bu canlılar son yıllarda doğayı özleyen insanoğlu için evlerin neşesi olabiliyor. Muhabbet kuşu, papağan ya da kanarya gibi cins kuşların üretimini yaparak az sermayeli iş fikirleri uygulamaya başlayabilir ve zamanla evinizde beslediğiniz kuşlar için büyük bir dükkan açabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu