Ek Gelir

Sıcak Para Kazandıran İşler

Size ek gelir sağlayacak, sıcak para akışı sağlayacak birçok iş yapma fırsatı yaratabilirsiniz. Biraz yaratıcı olun, kendi yetenek ve düşlerinizi kullanın. İşte bu konuda birkaç öneri:

-İcra satışlarını takip edin

İcra Daireleri önceden ilan ederek, icralık malları açık artırmayla satışa çıkarırlar. Bu satışlarda çok çok düşük taban fiyatlar vardır. Kimi zaman bu tür gayrimenkul satışları da bu şekilde yapılır. Bunları takip edin ve uygun bulduklarınıza katılın. Çok düşük fiyatlara alacağınız bu ürünleri piyasa fiyatının yarısına satsanız bile gelir elde edebilirsiniz.

-Kendi ürünlerinizi oluşturun

Deri işçiliğinden ağaç işçiliğine, sabun yapımına ve ötesine, kendi ürünlerinizi oluşturmak ve satmak, hobiniz için ödeme almanın eğlenceli bir yolu olabilir. T-şörtlerden anahtarlıklara, sakal yağına, sabun çubuklarına, sanat eserlerine, depolama tepsilerine vb. kadar her şeyi yapabilirsiniz. Hepsi Etsy, eBay veya kendi kişisel sitenizde satılabilir. Tek yapmanız gereken tasarımları yaratmak ve müşterileri bulmak.

-Yerel üreticilerin ürünleri satmak

Özellikle el işi ürünler küçük yerlerde yaşayan üreticileri tarafından çok küçük fiyatlarla yerinde satılırlar. Yapacağınız piyasa araştırmasından sonra hedef ürünlerinizi belirleyin ve doğrudan üreticiye ulaşın. Gerekiyorsa onlara özgün tasarımlar sunun ve müşteri potansiyelinize göre bunlardan ürettiren. Bu tür ürünlerin dağıtımını yapan şirketlerle anlaşabileceğiniz gibi doğrudan siz de satış mağazalarına ürün verebilirsiniz.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Evde Galoş Paketleme İşi

Organik ürün satışı

Küçük yerlerde kendi toprağında üretim yapan ancak bir türlü bunları kentlere ulaştıramayan çok sayıda üretici var. Onlarla işbirliği yapın. Onların ürettiği ürünlerin büyük yerleşim merkezlerinde yaşayan insanlara ulaşmasına aracılık edin. Hatta birkaçını bir araya getirin ve toplu hareket etmelerine öncülük edin. Bu konuda bir iş modeli geliştirebilirsiniz.

-Evinizi kiraya verin

Yazın zamanınızı başka bir kentte yaşayan ailenizin yanında mı geçiriyorsunuz? Kentte yaşadığınız ev merkezi yerde ve siz yokken boş mu kalacak? AirBNB gibi kısa süreli kiralama şirketlerine kaydınızı yaptırın. Siz yokken eviniz boş kalmasın, size para kazandırsın.

-Yerel açık artırmalardan ürün satın alma ve satma

Büyük markalar iade, arızalı gibi ürünlerini çok ucuza elden çıkarırlar. Yurtdışında Amazon gibi platformaları veya büyük markalar bunlar arasında yer alır.   Bu ögelerin çoğu bozulmamış, yeni durumda ancak fabrika kutusu olmadan veya eksik bir talimat kitapçığıyla açık artırmaya çıkarılır ya da başka yöntemlerle çok ucuza satıya sunulur. Ancak bunların arızalı olup olmadığını incelemek için zaman ayırmanız da gerekecektir. Bu şekilde aldığınız ürünleri şahsen ya da  eBay gibi yerlerde satabilirsiniz.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Evde Tarçın Paketleme İşi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu