İnternetten Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale yazarak para kazanma son zamanların oldukça popüler bir işi haline gelmiş durumda. Her işte olduğu gibi bu işte de getiriler değişkenlik göstermektedir. Kimi makale yazarı bu işi ek iş olarak görürken kimi yazarlar da bunu bir meslek haline getirmiştir. Bu da tamamen kişinin çalışmış olduğu yerle alakalıdır. Kişi bunun için internet üzerinden verilen ilanları takip etmelidir. Bu ilanlar sonucunda kişinin almış olduğu olumlu geri dönüş olursa kişi için makale yazarlığı başlayacaktır. Tabii ki bunun için de aranan bazı koşullar vardır. Kişinin Türkçesinin kabul edilebilir seviye olması gereklidir ve yazıları anlaşılır olmalıdır. Bu şartları taşıyan birçok kişi makale yazarlığı yapabilir. Aynı zamanda kişinin kendi evinde kendi bilgisayarı başında rahatça yapabileceği güzel bir iş olacaktır. Kazançlar doğal olarak değişkenlik gösterse de birçok makale yazarı 100 kelime başına para kazanmaktadır. Bu sebeple kişi ne kadar fazla yazı yazarsa o kadar para kazanacaktır yani kişinin getirisi bu konuda tamamen kendisine bağlıdır.

Makale yazarken bilgilerin doğru olması oldukça önemlidir ve kullanılan dil de yalın olmalıdır. Uzun yazılar bu yazıyı okuyan kişileri oldukça sıkacaktır ve bu şekilde olması durumunda makale yazarlığı serüveni de uzun sürmeyecektir. Aynı zamanda kişinin bir konu hakkında yazarken iyi bir araştırma yapması ve tek bir kaynağa bağlı kalmaması da oldukça önem taşımaktadır. Bu tarz yazılarda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kopya yazı konusudur. Kişi yapmış olduğu araştırmalar sonucunda kendi cümlelerini kurmalıdır. Ayrıca yazılan yazının arama motorlarında çıkması için de kişinin anahtar kelimelere özen göstermesi şarttır düzgün anahtar kelime kullanılması durumunda arama motorlarında yazısı ilk sonuçlarda çıkacaktır.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Evde Kına Paketleme İşi 2020

Makale yazarak para kazanma aslında oldukça değişkenlik göstermektedir. Ulaşılması kolay bilgileri yazan bir makale yazarının kendisi için kabul edilebilir bir para kazanması için günlük 3000-5000 kelime arası yazı yazması gereklidir. Fakat bazı makale yazarlarında bu iş oldukça değişmektedir. Herhangi bir bilgi birikimi, ulaşılması zor olan bilgilerin yazıldığı makale yazarlarında 100 kelime başına 10 TL’ye kadar verilen paralar mevcuttur. Bunun için kişinin kendisini tanıması gerekmektedir. Kişi ya daha fazla yazarak para kazanmayı tercih edebilir ya da daha çok uzmanlık isteyen yazılar yazarak az yazıp fazla para kazanmayı tercih edebilir. Fakat her iki durumda da makale yazarlığı getirisi oldukça makul bir iştir ve hem ek gelir isteyen kişiler için hem de bunu meslek haline getirmek isteyen kişiler için alternatifler oldukça boldur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu