Ek Gelir

Hakkari Evde İş İmkanları

3 tarafı denizler ile çevrili olan ülkemizin dört tarafı dağlar ile çevrili ili Hakkari, ülkemizin nüfus yoğunlu en az olan ilidir. Çok az bir nüfusa sahip olan bu ilde halkın yüzde onluk bir kısmı geçimini tarım alanlarından sağlarken. Geri kalan kısım memur ve esnaf sınıfını temsil etmektedir. Nüfus yoğunluğunun az olması dolayısı ile bu ilde sosyal hayat da yok denecek kadar azdır. Ayrıca yıllardır ülkemizin başına bela olan terör olayları burada oldukça fazladır. Bu durum sosyal hayatın ilde durmasına ve evde iş imkanlarının neredeyse sıfıra inmesini sağlamıştır.

Hakkari evde iş imkanları yok denecek kadar az seviyededir. Halkın çoğunluğu memur ve esnaf olan bu şehirde iş arayan kişiler için çok fazla seçenek bulunmaz. Hakkari için evden yapılarak kazanç sağlayacak işlerin varlığından bahsetmek en uygun iş seçeneğini sunmak olacaktır.

Hakkari İş İmkanları Nelerdir?

Hakkari’de sanayi kuruluşları bulunmadığından bu şehre dair bir fabrikada iş bulmanın mümkün olacağından söz edemeyiz dağlık ve kırsal bir bölge olan bu yerde fabrikanın olmaması işsizliğin kesinlikle en büyük nedenidir. İşsizlik noktasında bir diğer sorun ise yaşanan terör olaylarıdır. Bu bölgeye yapılmaya çalışılan yatırımların çoğu engellenmeye çalışılsa da yakın zaman önce açılan Hakkari havalimanı işsizlik sorununa bir nebze olsun can suyu olmuştur. Bir kısım çevreler tarafından gelişmesi istenmeyen bu ilde farklı yollardan para kazanmak yine de mümkündür. Bunların en başında internet üzerinden makale yazarak para kazanmak geliyor. Bu il için eve işveren firmaların varlığından sayıları az da olsa söz etmek gerekir. Bu firmalara internet üzerinden ulaşarak niteliklerinizi anlatabilir ve bu kasamda farklı işleri yapabilirsiniz. Genellikle paketleme ve katlama gibi bu işler sayesinde iş imkanlarını çok az olduğu bir ilde ara kazanmak gerçekten bulunmaz bir nimet olacaktır.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Diyarbakır 2020 İş İmkanları

Ayrıca dantel, dikiş, nakış, montaj ve kına paketleme gibi işler bu ilde popüler olan işler konumuna yükselmiştir. Bu işlerden herhangi birini yaparak Hakkari’de para kazanmak sanılanın aksine kolay olacaktır.

Hakkari evde iş imkanları kapsamında hayvancılık faaliyetleri de değerlendirilebilir. Bu bölgede dönem dönem hayvancılık yapan kişiler tarafından çobanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Maaş açısından değerlendirildiğinde bu bölgeye nazaran hayli yüksek sayılabilecek tutarlar Hakkari’de çobanlık yapmak isteyen kişilere verilir. İnternet üzerinden online web siteleri kurup gelir elde etmek yine düşünülmesi gereken bir fikir olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu