Girişimcilik

Hafta Sonu Yapılabilecek Ek İş Fırsatları

Hafta içinde okula gidiyor ya da çalışıyorsanız ve ek gelire ihtiyacınız varsa, hafta sonu ek iş fırsatı aramanız kaçınılmazdır. Hafta sonu yapabilecek birçok ek iş olanağı var; yalnızca iki gününüzü ayırarak, part time olarak değerlendireceğiniz iş imkanları ile ekonomik açıdan rahatlayabilir, ek gelir elde edebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanmak: Eğer çok az da olsa bilgisayar kullanabiliyorsanız ve klavye kullanım beceriniz iyiyse, yalnızca hafta sonları çalışarak dahi gelir elde edebilirsiniz. Makale yazacağınız ve makale satacağınız birçok platform bulunmakta. Bu platformlara üye olarak, sipariş başına ya da yazdığınız kelime başına para kazanabilir, hafta sonu evinizden ayrılmadan makale yazarak para kazanabilirsiniz.

El İşi Yaparak Para Kazanmak: El sanatları konusunda beceriniz ve ilginiz varsa; ana işinizden ya da okulunuzdan arda kalan vakitlerde el işi yaparak para kazanabilirsiniz. Resim, filografi, dantel ve örgü ürünleri oluşturarak, evinizden ayrılmadan gelir elde edebilirsiniz.

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak: Türkiye’de ve diğer ülkelerde fazla rağbet gören bu iş sayesinde yalnızca birkaç gününüzü ayırarak kazanç elde edebilirsiniz. Ülkemizde bayilik ağına sahi birçok büyük şirket, gizli müşteriler ile anlaşarak; mağaza durumunu, personellerin ilgisini ve benzeri unsurları öğreniyor. Gizli müşteri olmak için ufak bir araştırma yapabilir, birkaç saat içerisinde işe başlayabilirsiniz.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  2020 KOSGEB Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Satış Danışmanı Olarak Para Kazanmak: Çok ciddi bir iş alanına sahip olan satış danışmanlığı, aynı zamanda part time yapılabilecek işlerin de başında yer alıyor. Mağazalar, marketler, AVM’ler gibi işletmelere giderek başvuru yapabilir, yalnızca hafta sonları yapacağınız iş ile para kazanabilirsiniz.

Garsonluk Yaparak Para Kazanmak: Türkiye’de hafta sonlarında yapılabilecek en kârlı işlerden birisi de garsonluk yapmaktır. Kafelerde, restaurantlarda, pastanelerde ya da lokantalarda part time garsonluk yaparak, sadece hafta sonları çalışarak dahi arttırabilirsiniz. Özellikle öğrencilerin seçtiği bu iş modeli, çok geniş bir alana sahip olduğu için; iş bulmak da o kadar kolay oluyor.

Kuryelik Yaparak Para Kazanmak: Hafta sonları tıpkı garsonlar gibi kuryeler için de yoğun geçmekte. Bu sebeple; normalin üstünde müşteri ağırlayan lokantalar ve restaurantlar, daha fazla sipariş alıyor. Bu noktada da ortaya kurye ihtiyacı çıkıyor. Eğer motor ehliyetiniz varsa ya da elektrikli motosiklet kullanmayı biliyorsanız, yalnızca hafta sonu çalışarak kuryelik yapabilirsiniz. Hafta sonu yapılabilecek ek işler arasında en kârlı olan kuryerlik işi ile günde 100 liraya kadar para kazanabilirsiniz.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Küçük Bir İş Kurmak İstiyorum

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu