Girişimcilik

Evde Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Öğretmenlerin ve üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği ek iş olanağı evde özel ders vererek para kazanmaktır. Günümüz ekonomisinde öğretmenlerin aldığı para miktarı genel olarak az olduğu için öğretmenler ve ek iş arayan öğrenciler evde özel ders vermeye yönelmişlerdir. Özel ders bire bir ders olarak da adlandırılabilir. Bazı ders konularının anlaşılmaması ya da sorulacak test sorularının fazlalaşması üzerine ortaya çıkan öğrenci ihtiyacı özel ders öğretmenliği mecrasını bir bakıma ek işe dönüştürmüştür. İyi bir öğretici olan öğretmenin ortalama ek geliri çok fazla olabilir. Önemli olan bu mecraya tutunması ve çok sayıda öğrenciye ulaşılmasıdır.

Özel Ders Verilirken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Özel ders verilirken dikkat edilmesi gereken unsurlar: öğrenciye rahat ve konforlu bir ortam hazırlamak, öğrenci ile iletişimin iyi olması ve dersin bölümler halinde işlenmesidir. Özel dersin işlevi öğrenciyi motive etmek ve eksiklerini kapatmak olduğu için ders verilirken en önemlisi öğrencinizin rahat olduğundan ve derse odaklandığından emin olmaktır. Başta anlaşılmayan bir konu anlatılır daha sonrasında bir dershane işlevi olan anlaşılmayan sorular çözülür ve konu pekiştirilir. Öğrencinizin konusunu tam anladığından emin olduktan sonra ders saati başına ücretinizi alabilirsiniz. Evde özel ders vererek para kazanmak siteler üzerinden de yapılabilir. Canlı ders vererek de aynı paraları kazanabilirsiniz.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Oto Yıkama Bayiliği Nasıl Alınır?

Özel Ders Vererek Ne Kadar Kazanç Sağlayabilirim?

Özel ders üzerinden ne kadar kazanç sağlanabilir sorusu tamamen sizin isteğinize bağlı olarak yanıtlanabilir. Eğer çalışmayı seven kaliteli bir öğretmen iseniz ulaşabileceğiniz öğrenci sayısı genelde çok olacaktır. Programı genelde öğretmen belirlediği için her saat başına bir öğrenci bile koyabilirsiniz. Ama bu sizin ve öğrencileriniz için yorucu bir program olacağı için pek önerilmez. Genelde bir saat ders başına 100 ila 200 TL arasında para ödemesi yapılır. Ders verdiğiniz öğrenci sayısına bağlı aylık hesaplama yapabilirsiniz.

Özel Ders İstek Durumu

Verdiğiniz özel dersin istek görmesi çoğu unsura göre değişebilir. Mesela verdiğiniz ders eğer ana derslerden ise daha çok istek görecektir. Belirleyeceğiniz fiyat aralığı da arz talep meselesini etkileyecektir. En büyük unsur iyi bir öğretmen olmakla birlikte öğrenciye faydalı olma amacı güderseniz özel ders istek durumunuz artacaktır. Her işin olduğu gibi bununda isteyerek ve sevilerek yapılması kazancınızın artmasında önemli rol oynayacaktır. Çalıştığınız kurumda eğitim kurumu ise size avantajı olabilir.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Tatlıcı Bayiliği Veren Firmalar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu