Girişimcilik

Evde Midye Dolma Yapımı İle Gelir Elde Etmek

Midye dolma genel olarak sahil kesimlerinde karşılaştığımız bir aperatiftir. İnsanın yemeye başlayınca duramadığı midye dolmalar yaz aylarında çoğu insanın en büyük zevklerinden biridir. Sokaklarda, sahil kenarlarında ellerinde tepsiyle midye dolma satan insanlarla karşılaşırız. Midye dolmalar ne kadar iştah açıcı dursa da bilinmedik yerlerden yenmemelidir. Özellikle yaz aylarında midye dolmadan zehirlenen insan sayısı artmaktadır. Bunun başlıca sebebi midyelerin sıcakta çok bekletilmesi ve hijyen konusuna dikkat edilmemesidir. Sizde temizlik konusunda hassassanız ve tezgâh açmadan satış yapmak istiyorsanız evde midye dolma yapımı ile gelir elde edin. Ek iş arayan insanlarımıza yardımcı olacak temiz ve güvenilir bir iş seçeneği olan midye dolma yapımı size cazip miktarlarda kazanç sağlayacaktır.

Midye Dolma Yapımı

Midye dolma yapımının iki aşaması vardır. Midyelerin temizlenmesi ve iç pilavının hazırlanması. Midye dolmanın evde her becerikli insanın yapabileceği kolay bir tarifi vardır. Başlangıçta bir fırça ile midyenin üstündeki lekeler temizlenir ve iyice yıkanır. Daha sonra kabuklar açılıp tüylü kısımlar temizlenir ve iyice yıkanıp temiz bir kaba aktarılır. Aynı zamanda pilavı pişirilir. Pilavına kuşüzümleri ve baharatları eklenir. Midye kabuklarının içine pilavı eklendikten sonra güzel bir sunum hazırlanır. Midyeler zeytinyağı ve limon eklendikten sonra yenmeye hazır hale gelir. Eğer sizde midye dolmadan para kazanmak istiyorsanız kolay bir tarifle midye dolmalarınızı hazır hale getirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey temiz olmak ve işinizi özenle yapmak.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Bursa Evde Ek İş Fırsatları

Evde Yapılan Midye Dolma Nasıl Satılır

Genel olarak midye dolma satımını sokaklarda tezgâhlarda görürüz. Tezgâh satıcılarından bazıları sokak sokak gezerek satış yapar, bazıları ise sabit satıcılardır. Tabi ki her midye satıcısı gibi sizde tezgâh açıp midyelerinizi satabilirsiniz. Fakat işlerini evden yürütmek isteyen insanlarımız içinde midye satımı artık çok kolay. İnternet üzerinden ufak bir araştırma ile bulabileceğiniz firmalar ile anlaşma yapıp midye dolmalarınızı internet üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Evde midye dolma yapımı ile gelir elde etmek artık çok kolay.

Midye Dolmadan Elde Edilecek Kazanç

Sokaklarda gördüğümüz tezgâh satıcılarında midyeler boyutlarına göre ücretlendirilir. Genel ortalama ile küçük midyelerin 1 TL büyük midyelerin ise 2 TL olduğunu söyleyebiliriz. Tezgâh satıcısının aylık gelirinin 3.000 ile 5.000 tl arası olduğu tahmin ediliyor. İnternet üzerinden yapılan satışlarda ise yine birim fiyatlar aynı olup koli olarak satıldığı için ortalama bir tezgâh satıcısı ile aynı paraları kazanmanız mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu