Evde Ek İş

Evde Etiket Paketleme İşi Veren 2020 Firmaları

Evde Etiket Paketleme İşlemi

Ev hanımlarının, emeklilerin hatta öğrencilerin ek iş isteyen herkesin yapabileceği son derece kolay ve evde para kazanmanın en iyi yöntemlerden biri de evde etiket paketleme işlidir. Nasıl yapacağınıza dair size yol gösterecek birçok kaynak internet bulunmaktadır. Örneğin size bir tişört verdiler ve etiket yapmanız gerektiğini söylediler. İlk aşama olarak tişört baskı kâğıdı (transfer paper) satın almanız gerecek.

Etiket Yapım Aşamaları

İlk olarak etiketinize yazacağınız resim veya yazıyı hazırlayın. Yazmak istediğiniz yazıyı basit program ile yazabilirsiniz. Daha sonra baskı kâğıdına geçerek tersten basmanız kalıyor. Şöyle ki tıpkı bir aynadan bakıyormuş gibi bir görüntü ile basmanız gerekiyor bunun sebebi ise diğer türlü yazıların kumaşa tersten çıkıyor olması.

Eğer bunu kendi kendinize hesaplayamıyorsanız yazıcınızın özelliklerinden yapabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken Printer önizleme kısmına gelip layout seçeneğini seçmek. Daha sonra oradan flip horizontally yani yatay olarak çeviri seçeneğini işaretlemeniz gerek.  Daha sonra zaten istediğiniz şekilde yazdırmaya hazır bir hale geliyor. Şeffaf organze kâğıdına bastıklarınızda yaptığınız herhangi bir yanlış olursa çok dert etmenize gerek yok.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Evde Telefon Kılıfı Paketleme İşi

Çünkü arka taraflarından da okunduğu için arka yüzünü çevirdiğiniz de düz bir yazı haline gelecektir. Bir sonra ki adımda ise baskı kağıdının parlak kısmına yazı gelecek şekilde yazıcınıza yerleştirin ve bundan emin olduktan sonra basın. Basım tamamlandıktan sonra çıkan kâğıtları şerit şeklinde kesin kesme işlemi tamamlandıktan sonra hangi malzemeyi kullanmak istiyorsanız eğer kumaş veya kurdeleye ütüleme işlemine geçin ve güzelce ütüleyin. Ütülerken dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı var. Bu ayrıntı ilk olarak ütünün buharını kapatmanız.

Buharı kapatıp ütüyü kâğıdın üzerine hareket ettirmeden bastırın aksi bir durumda düzgün çıkmaz. Kımıldatmadan basmanız gerekir yoksa düz bir şekilde çıkmaz. Daha sonra biraz soğumaya bırakın soğuduğundan emin olduktan sonra kâğıtları soyun.  Bu işlem de son bulduktan sonra her bir etiketi tek tek kesin çoklu kesim yapmayın.

Kurdele kullanma durumunuzda kurdele kenarları atmasın diye ateşle sabitlemeniz gerekmektedir. Son aşama olarak ve neredeyse en önemli nokta olan bölüme şöyle ki etiketi el emeğinizi kıyafet veya her türlü elişine hevesle, isteyerek dikin.  Eğer isteyerek ve severek yaparsanız çok daha başaralı ve çok daha kaliteli etiketler elde edebilirsiniz.  İstemeyerek yapar ve sadece yapılması gereken bir iş olarak görürseniz eğer bu hem daha az çalışmanızı hem de daha az para kazanmanızı sağlar.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Bingöl 2020 Evde Ek İş İmkanları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu