Girişimcilik

2020 KOSGEB Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Girişimcilik

Mali nitelikteki iktisadi mal veya ürün hizmetleri üretim sistemleri yaratmak amacı ile, tüm fırsat ve seçenekleri bir araya getirerek; bu mali fırsatların yeni değer ve faydalara dönüştürerek tamamen yeni bir organizasyon oluşturmaktır. Farklı olmaktır. Revize etmektir. Tüm ekonomik sistem elemanlarını ve beyinlerini harekete geçirmektir.

KOSGEB Girişimciliği

Siyasi medya basın ortaklarının, devlet güçlerinin ve piyasa nabız yoklayıcı banka şirketlerinin en gözde yapısıdır ‘’girişimcilik’’ Sisteme katkı sağlayan her el ve üretici piyasa konjonktürü KOSGEB gibi ticari girişimciliği destekleyen her alan, alıcıları tarafından yıllardan beri kullanılmakta, artan dev iş –istihdam hacmi ve marka seçicileri ile girişimciliğin en verimli yıllarını yaşamışlardır. Geçen yıllar artan özel sektör oranını destelemekte, devlet destekli işe girme ve istihdam yaratma nedeyse imkânsız bir hâle gelmiştir. KOSGEB, Devlet otorite kaynağının ve tüm özel sektör firmalarının, arkalarına aldıkları medya ordusu ile birlikte tam bir teşvik ürünü ve girişimcilik organizasyonudur. Lisans öğrencileri ve mezunları, köyde hayvancılık tarla işi yapan Ali amca, bahçede Fatma teyze, evde Nurten abla gibi tüm sosyal figür için bulunmaz bir fonksiyondur. Üretimin devasa bir hal aldığı gelenekçi toplumlarda kalem- ilim gücü yerini beden-iş hızına ve yetenek ustalarına bırakmıştır. Zanaatkâr olmak tüm hibe meraklıları için yeterli bir şarttır. En büyük yeterlilik bir şey yapabileceğinize inanmak ve işe koyulmaktır. Kosbeb sunduğu bu destek hibe politikasıyla ülke kasasına, döviz ve banka hacmine çok büyük bir katkı sağlamıştır. 2020 Kosgeb başvurusu için gerekli evraklar listesi kulağa yabancı gelen, sistemin varlığına dair henüz fikir sahibi olmayanlar için korku ve endişe yaratmaktadır. Evraklar hibe kanalına başvuruda ön kabul şartı olup ayrıca başvuru yapacaklar için şahısta bulunması gereken özellikler kendi internet sayfalarında ve medya gözü önünde duyurulmuştur. 2020 KOSGEB başvurusu için gerekli evraklar gerek internet ortamında, gerekse şahsen ilgili kurumlara müracaat edilmesi noktasında tüm ticari teşvik edici siteler ve insan kaynakları departmanları seferber olmuş durumdadır.

YENİ İŞ FIRSATI !!!  Evde Dikiş İşi Yaparak Para Kazanma

2020 KOSGEB başvurusu için gerekli kaynaklar listesi şöyledir:

  • Başvuru yapacak kişi esnaf ise; E-KOBİ beyanname kaydı örneği
  • Girişimci olarak başvuru yaptıysa kurs kayıt için; Başvuru Formu
  • KOSGEB taahhütnamesi ve doldurulması
  • İş sektör temelli iş planı örneği
  • KOBİ ticaret kredilerinde istenen her türlü belge ve bilgi (esnaf için de geçerlidir .) Bu belgeler ile girişimci olmak isteyen her vatandaş yukarıdan sayılan kaynak belgeler ve kendi girişimci kimliği doğrultusunda istenen özellikler ışığında başvuru yapabilecek; ticaret yolunda ciddi atılımlar sağlayabileceklerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu